Kısa süreli yurtdışı gezilerine mi çıkıyorsunuz? Bu poliçe tam size göre!

seyahat sigortası

Schengen ve Dünya ülkelerine gidiş için vize işlemlerinde gerekli olan bu sigorta ile,  yurtdışına yaptığınız seyahatlerde karşılaşabileceğiniz  acil durumlarda sizi güvence altına alıyoruz.
Neden Yurtdışı Sağlık Sigortası yaptırmalıyım?

Seyahat sağlık sigortası yurtdışına çıkışlarda en önemli gereklerden biridir. Yurtdışında bulunurken hastalık veya kaza halinde acil tıbbi yardım hizmetlerinin yanı sıra tedavi giderlerinin karşılanmasını da sağlamaktadır. Ayrıca Schengen ülkelerine vize için gerekli bir sigortadır. Çok ucuz bir primle büyük bir teminata sahip olmak mümkündür. Üstelik sigorta yaptırmak da artık çok kolay.
Bu poliçeyle  size sunduğumuz teminatlar:

Seyahat Sağlık Sigortamız yurtdışı seyahatlerinde geniş bir güvence sunmaktadır. Yalnızca kaza halinde değil kaza haricindeki acil durumlarda da teminat verilmektedir. Acil durumlarda;

–      Ayakta tedavi harcamaları,
–      Hastane tedavisi (ameliyat, tıbbi tedavi vb. giderleri)
–      Tıbbi nakil, (Sigortalının yurda nakli)
–      Vefat halinde cenazenin defni veya yurtdışından nakli giderleri poliçede belirtilen limit dahilinde karşılanır.

Seyahat Sağlık Sigortası Yurtdışı Acil hakkında sıkça sorulan sorular

–  Nasıl Sigorta yaptırılır?

Seyahat sağlık sigortalarında sigorta yaptırmak diğer sağlık sigortalarına göre oldukça kolay ve kısa sürelidir. Acentelerimize veya Bölge Müdürlüğümüze başvurarak hemen sigorta yaptırmak mümkündür.

Internet erişimi ile poliçe kesen acentelerimiz, on-line olarak günün her saatinde kolay bir şekilde poliçe tanzim edebilirler.
– Hangi bölgelerde geçerli?

Seyahat sağlık sigortamız

ABD ve Kanada hariç tüm Dünyada veya
Tüm Dünyada geçerli planlar halinde sunulmaktadır.

–  Teminat limitleri ne kadar?

Plan    Limit 30.000 €

Anlaşmalı ve Anlaşmasız kuruluşta %100 ödeme Muafiyet tutarı yok !

– Sigorta ne zaman yapılmalı?

Seyahat sağlık sigortası mutlaka seyahat başlamadan önce yapılmalıdır. Seyahat başladıktan sonra poliçe düzenlenemez, düzenlenmiş poliçede plan değişikliği yapılamaz veya süre uzatımı istenemez.

Sigorta poliçesi ile ilgili bütün işlemlerin seyahat başlamadan önce tamamlanmış olması gerekir.

–  Teminatların geçerlilik süresi nasıl uygulanıyor?

Sigorta seyahate çıkılmasıyla başlar ve bitiş tarihinde sona erer.

Teminatlar ise poliçenin geçerlilik süresi içerisinde gidilen ülkenin gümrüğünden giriş ile başlar, Türkiye gümrüğünden giriş ile sona erer.

Uzun süreli planlarda her bir seyahatte teminatlar azami 90 günle sınırlıdır.  Türkiye’ye giriş yapıp yeniden seyahat halinde teminatlar yeniden başlar. Örneğin 12 ay süreli poliçe alan bir sigortalı yıl içerisinde dilediği kadar yurtdışı seyahati yapabilir ve her seferinde azami 90 gün ile sınırlıdır.

–  Bekleme süresi var mı?

Bekleme süresi uygulanmaz.

–  İstisna durumu var mı?

Sigortalının tazminata hak kazanabilmesi için tedavi konusunun mutlaka acil olması ve özel şartlarda belirtilen teminat kapsamına girmesi gerekir.

–  Yatış için bir gün sınırlaması var mı?

Yatış gün sınırlaması uygulanmaz. Teminatlar sigorta süresine ve teminatın geçerlilik sınırına göre geçerlidir.

– Hangi sağlık kuruluşlarında geçerlidir?

Yurtdışında teminatın geçerli olduğu bölgedeki tüm sağlık kuruluşlarında %100 oranında geçerlidir. Anlaşmalı veya anlaşmasız kuruluş ayrımı uygulanmaz.

–  Nasıl tazminat talebinde bulunulur?

Sigortalı hastaneden taburcu olduktan sonra yatış ile ilgili hastane raporlarını, tedavi giderleri ile pasaport kayıtlarını Halk Sigorta’ya iletmelidir.

–  Kimler sigorta yaptırabilir?

Seyahat sağlık sigortasını herkes yaptırabilir. 60-65 yaş arası  olanlardan %100 ek prim, 66 – 70 yaş arası olanlardan %200 ek prim alınmaktadır.  70 yaş sonrası kabul edilememektedir.

–  Prim ödeme şekli nasıl?

EURO olarak belirtilen prim, başvuru tarihindeki Merkez Bankası Efektif Satış Kuru TL karşılığı hesaplanır. Sigorta primi başvuru tarihinde poliçe tanzim edilirken peşin olarak tahsil edilir.

–  Vergi avantajı var mı?

Sigorta için ödenen primler Gelir Vergisi Kanununda belirtilen limitler dahilinde vergi matrahından düşülür.

Detaylı bilgi için Online Teklif hizmetimizden faydalanabilir veya 0 224 221 3 900 no’ lu telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.